Вівторок, 09.03.2021, 09:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Рашівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


Духовий оркестр


    Духовий оркестр складається з мідних і ударних інструментів. Сила і яркість звучання інструментів духового оркестру роблять його незамінним для гри на повітрі, на просторі.

Протягом 18 років навчав і керував духовим оркестром Іван Йосипович Кириченко. Його любили і поважали учні і громадяни села. Духовий оркестр не раз нагороджувався за хороші успіхи в навчанні, в обслуговуванні трудящих духовою музикою, за перемоги на районних змаганнях і олімпіадах.

                                                 Який же світ на музику багатий…

                                                 Коли ти вмієш ноти прочитати.

                                                 В твоїх руках маленьке нотне поле,

                                                 Торкнись очима – все звучить довкола:

                                                 І світ і небо і пташині  крила

                                                 Мелодію приховану відкриють

                                                  Її відтворять потім інструменти:

                                                  І скрипка, кселафон, і ніжна флейта…         Духовий оркест продовжує традиції попередніх років під керівництвом В’ячеслава Андрійовича Клименка. Новий керівник, новий прилив сил, якісне оновлення на основі сьогодення.

         В.А.Клименколікар по професії, а друге його заняття, його « хобі » - мистецтво, зокрема духовий оркестр. І це не дивно. Батько його Андрій Олексійович Клименко, був учителем музики і співів Рашівської середньої школи в 1949-1957р. Він керував також і позакласною художньою самодіяльністю, учнівським і клубним хором, оркестром народних інструментів.


За творчі досягнення у розвитку самодіяльного мистецтва, значний вклад у скарбницю української національної культури, високу виконавську майстерність духовому оркестру Рашівської ЗОШ І-ІІІ ст. Постановою колегії управління культури Полтавської обласної Ради народних депутатів №7/3 від 23 липня 1991 року було присвоєно звання «Народний самодіяльний колектив».

         Прекрасно організований, музично грамотний колектив учнів виконує чудові марші, вальси, народні пісні. Так на сьогодні репертуар духового оркестру має до 30 добре вивчених музичних творів.

         Більше 100 випускників школи вчились і грали в духового оркестрі. Частина з них продовжує навчання і зараз, освоюючи  духову музику. Випускники школи :  Матвієнко Іван ,Маслов Олександр , Багацький Віктор, Ярошенко Олександр  і Половинка Ігор навчалися в Гадяцькому училищі культури. Відслужив два роки  у військовому духовому оркестрі в Афганістані Рудич Павло. Випускник школи Галушка Костянтин  закінчив Полтавську музичну школу і служив у армійському духовому оркестрі на Кубі. Навчання  в духовому оркестрі школи дало багатьом із них путівку в життя.

         17 листопада 2012р духовий оркестр вкотре відстояв право називатися "Народним самодіяльним колективом".

Пошук
Друзі сайту

<